^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 5 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

W dniu 5.06.2018 uczniowie naszej placówki wraz z opiekunami i rodzicami w godzinach porannych wyruszyli w daleką podróż szlakiem Maryjnych Sanktuariów. Pierwszym odwiedzonym przez nas miejscem był Lidzbark Warmiński, była siedziba biskupów warmińskich zwany Perłą Warmii. Zwiedziliśmy zamek biskupów warmińskich gdzie uczniowie mieli okazję sfotografować się z młodzieżą przebraną w historyczne stroje, dawny kościół ewangelicki pełniący obecnie rolę cerkwi prawosławnej i kolegiatę św. Piotra i Pawła która oczarowała nas pięknym wystrojem a spacerując ulicami miasta mogliśmy podziwiać zabytkową Wysoką Bramę i Oranżerię Krasickiego.

Udaliśmy się następnie w dalszą podróż do Świętej Lipki jednego z najbardziej znanych w Polsce sanktuariów maryjnych. Niewątpliwą ozdobą tego świętego miejsca jest Świętolipska Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, która wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem stanowi jeden z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. Wspaniały wystrój tej świątyni oraz przepiękne barokowe organy z całą pewnością potwierdzają tą opinię. Mieliśmy również okazję wysłuchać koncertu organowego.

Ostatnim punktem wycieczki było sanktuarium maryjne w Gietrzwałdzie. Wizytę w tym otoczonym kultem miejscu rozpoczęliśmy od udziału we mszy świętej. Wielką atrakcją tego miejsca jest droga krzyżowa z przepięknymi stacjami ufundowanymi przez prywatnych darczyńców, którą obejrzeliśmy po mszy. Odwiedzając Gietrzwałd nie można zapomnieć o cudownym źródełku, którego woda słynie z uzdrawiających właściwości. Pokrzepieni duchowo wyruszyliśmy w drogę powrotną i w późnych godzinach wieczornych dotarliśmy na miejsce.

Zapraszamy do galerii naszych zdjęć.


Copyright © 2003 - 2019 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22