^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 5 Slide 1 Slide 3

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E

  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21
www.soswndg.pl
www.bip.soswndg.pl

Wolne lektury

Wolne lektury

Edukacyjny język obiektowy

E-podręczniki

Kynoterapia

Sentencje łacińskie

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

16.04 – poniedziałek Pani E. Molenda z uczestnikami konkursu plastycznego „Moja ulubiona kreskówka” pojechała do Gdańska, gdzie uczestniczyli w wernisażu prac tego konkursu. Nagrodzeni uczniowie prężnie pozowali do zdjęć, a następnie udali się do Parku Oliwskiego, gdzie Pani Ewa zadbała, aby ten czas spędzić  „przyjemnie i pożytecznie” – spacer po parku połączony z wysłuchaniem koncertu w Katedrze Oliwskiej.

17.04 – wtorek – Pan S. Woźniak od rana biegał po szkole i „spinał” listę uczestników wycieczki do Gdańska – finalnie pojechały kl. II-III PPOH, II-III PDP A, II-III PDP B. Tym

Czytaj więcej...

Atrakcje w tym tygodniu rozpoczęły się już w poniedziałek, a zadbały o nie Panie B. Talarek i U. Staszczak. Właśnie w poniedziałek, po raz kolejny, odbyła się edycja szkolnej akcji "Europejski Dzień Mózgu", w której uczestniczyli uczniowie klas:: III GL, II - III PPOH, I - III PDP "A" i "B", uczestnicy mogli wykazać się wiedzą z poszczególnych przedmiotów, ale także swoją sprawnością fizyczną.

We wtorek klasy II GA Pani S. Rymkiewicz, II-III AL SP Pani B. Czuba, I-III PDP B Pani M. Bożek, II-III PPOH Pani J. Jachimczyk-Miller pojechały na wycieczkę do Tczewa.

Czytaj więcej...

Tydzień wolnego za Wami drodzy uczniowie. Wracamy do ostrej pracy - do wakacji zostało już bardzo niewiele. Ten tydzień jest krótki - zaczęliśmy go tym razem od środy.

Na wycieczkę do Malborka udały się klasy:

  • I A - Pani A. Leszczyńskiej
  • II-III AL  - Pani B. Czuba
  • II-III B - Pani A. Michalik
  • I-III PDP A - Pana S. Woźniaka

Czytaj więcej...

Ten tydzień dla uczniów był krótki - lekcje trwały do środy - od środy rozpoczęły się ferie świąteczne. Ale zanim zabrzmiał ostatni dzwonek o 15.15 w środę to...

  • Kl. III GL, I-II PDP A udały się do Gdańska do Teatru Miniatura na spektakl "Bunt";
  • Kl. II-III A, B SPL, PDP A, II-III PPOH z Paniami B. Czuba i M. Szwec oraz Panem S. Woźniak pojechali do Centrum Nauki Hewelianum oraz zwiedzili GDAŃSKĄ STARÓWKĘ;
  • Kl. II-III B SP z Panią A. Michalik udała się na pocztę, gdzie tradycyjnie wysłali kartki z życzeniami świątecznymi;

Czytaj więcej...

Ten tydzień obfitował w akcje związane z obchodami Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji 19 marca 2018 o godz. 9.00 w szkole naszej odbyły się „WARSZTATY PROJEKTOWANIA UBIORU” dla przedstawicieli VII klas SP z terenu Nowego Dworu Gdańskiego i z Kmiecina. Kulminacja obchodów odbyła się 21 marca na Skwerze Chopina, gdzie zebrani mieszkańca miasta, uczniowie dumnie pokazywali swoje 2 różne skarpetki, jako symbol wsparcia. Akcję wsparli swoją obecnością Pani Barbara Ogrodowska - wicestarosta Powiatu Nowodworskiego oraz Burmistrz Miasta Pan Jacek Michalski. Nie zabrakło słodkiego "co nie co" ;-) - super smaczny tort i gorąca herbata. W trakcie akcji

Czytaj więcej...

Ten tydzień rozpoczęliśmy „w okrojonym” składzie – rozchorowali się uczniowie, jak i nauczyciele. 

Szkoła nasza na podstawie Uchwały Rady Powiatu i porozumienia między MEN a Powiatem Nowodworskim została wyznaczona do realizacji Rządowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”

http://www.soswndg.pl/index.php/8-news/557-rzadowy-program-wsparcia-dla-rodzin-za-zyciem 

Czytaj więcej...

05.03.2018  - poniedziałek - od rana "gonitwa" po szkole Pana S. Woźniaka - czy wszyscy uczestnicy wycieczki do Elbląga już przyjechali do szkoły???. Klasy I-III PDP A i II-III PPOH jechały z Panem S. Woźniakiem na basen, a klasy III GL i V-VII SP A z Panią B. Talarek wybrały się do teatru na sztukę "Ania z Zielonego Wzgórza".

W tym roku szkolnym szkoła nasza w ramach poparcia dla akcji Światowego Dnia Zespołu Downa przygotowała szereg inicjatyw z tym związanych - m. in. 06.03.2018 - na terenie naszej szkoły odbyła się profesjonalna sesja fotograficzna dla osób z Zespołem Downa i ich

Czytaj więcej...

No i mamy marzec.

Ze względu na panujące mrozy Pan G. Biernat odwołał wyjazd na mecz Lechii Gdańsk. Ale mrozy nie były straszne w przypadku .... zaplanowanego przez Pana K. Dylewskiego na środę ogniska, które rozgrzewało nas sowim ciepłem, a kiełbaski smakowały niesamowicie ;-). Ognisko przygotowane, kijki do kiełbasek naostrzone, herbata z cytrusami w termosach przygotowana, a policzki od mrozu czerwone ... ale w oczekiwaniu na wiosnę poradziliśmy sobie z tą mroźną niedogodnością. Teraz czekamy na grilla wiosennego Panie Krzysztofie.

Czytaj więcej...

Od początku tygodnia w mediach mówiono, że nadchodzi fala mrozów - jakoś nie przemawiało to do nas - cześć mówiła już o nawet o wiośnie ;-). A tu taka niespodzianka - siarczyste mrozy jednak przyszły, temperatura spada do minus 15 stopni - brrr!!! Trzeba znowu "przeprosić" czapki, rękawiczki i ciepłe szaliki.

I w tych mroźnych klimatach Panie K. Zakrzewska i A. Sobczak udały się z internatem na lodowisko do Elbląga. W związku z zimnem panującym na podwórku mniej było wyjść do miasta - wycieczki będą jak lekko  temperatura zbliży się do .. zera ;-).

Czytaj więcej...

2 tygodnie wolnego niestety skończyły się ;-( . 12.02 rozpoczynamy pracę na oceny końcoworoczne – będzie to szybciej niż nam się wydaje ;-)

W poniedziałek powitała nas odnowiona stołówka szkolna – zdjęte zostały deski z boazerii, która była tak wiekowa, że z pewnością miała więcej lat niż niejeden z Was i nas. 

W szkole mamy nowych uczniów – Weronika i Norbert, których serdecznie witamy w naszym gronie. Ukazał się również 1 numer naszej szkolnej gazetki – „Warszawska 52”, który można dostać w sekretariacie lub u Pani I. Zaborowskiej.

Czytaj więcej...

I do ferii zostało tylko …5 dni J. Wszystkim uczniom przypominamy, żeby w trakcie ferii przestrzegali zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego, o których byli informowani na lekcjach. Tydzień obfitował w wiele wydarzeń.

23.01. – wtorek – Pan G. Biernat z klasą III GL udał się do Sztutowa, gdzie na terenie Muzeum Stutthof uczniowie w ramach wolontariatu wykonywali prace porządkowe zakończone słodkim poczęstunkiem. W tym dniu cała społeczność szkolna uczestniczyła w akcji czytelniczej „Poznaj mnie – książką” zorganizowanej przez Panie U. Staszczak i B.

Czytaj więcej...

Poniedziałek 8.00 Pani K. Reich-Stępniewska i Pan G. Biernat na dyżurze witają przybyłych do pracy sentencjami na cały tydzień i ... słodkim co nie co.

Na podwórku zima - śnieg, wiatr, mróz i od razu mnie wycieczek - wszyscy wolą posiedzieć w cieple klas ;-). Ci co nie mogli doczekać się odśnieżania chwycili za odpowiedni sprzęt i pomagali w wolnych chwilach Panu Bogdanowi i Paniom z portierni w "walce" ze śniegiem.

Klasa VII B z Panią U. Staszczak przygotowała sałatkę ziemniaczaną - krojenie w drobną kostkę wcale nie jest takie proste ;-).

Czytaj więcej...

W tym tygodniu 2 klasy udały się do miasta na zakupy - uczniowie doskonalili umiejętność robienia zakupów wg przygotowanej listy, utrwalali przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych.

W sąsiedniej szkole rozpoczęła się sesja zimowa egzaminów i część z naszych nauczycieli została oddelegowana jako członkowie zespołów egzaminacyjnych.

Klasa II-III GB na lekcji techniki, tym razem utrwalała nakrycie do stołu. Po odpowiednim

Czytaj więcej...

2018 rok uważamy za otwarty!!!

No i jesteśmy o rok starsi - jedni cieszą się, drudzy pewnie trochę mniej ;-).

Ten tydzień był krótki, bo zaczęliśmy we wtorek.

Pani S. Kulma-Zdunek, po południu, udała się na zaplanowaną wycieczkę do Gdańska. Oprócz uczniów swojej klasy Pani Sylwia wzięła na wycieczkę również uczniów ze starszych klas. Na wycieczkę udała się również Pani U. Baran, a także 2 mamy uczniów tej klasy.

Czytaj więcej...

Wszyscy w tym przedostatnim tygodniu nauki oczekujemy na: 

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(…) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.

Czytaj więcej...


Copyright © 2003 - 2018 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22