^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 6 Slide 5 Slide 1 Slide 3

Informacje dla osób niesłyszących

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E
  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21

Wolne lektury

Wolne lektury

E-podręczniki

Klub Szkół Unicef

Kynoterapia

Kynoterapia - pies terapeutyczny

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

Przedszkole

Przedszkole Specjalne działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gd. W przedszkolu funkcjonują 4 grupy, w których wychowankowie, o różnym stopniu niepełnosprawności realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego w wymiarze 5 godzin dziennie.

Do Przedszkola przyjmowane są dzieci na podstawie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego, które są wydawane przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne. Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 roku życia i mogą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych do 9 roku życia. Kiedy są gotowe podejmują naukę  w szkole podstawowej.

Praca w przedszkolu oparta jest na jednolitych działaniach wszystkich grup, skoncentrowana na alternatywnych sposobach komunikacji (AAC), jako systemu wspomagającego mowę.

Aby osiągnąć cele wychowania przedszkolnego wspomagany jest rozwój dzieci, doskonalone są ich umiejętności. Stwarzane są przy tym sytuacje edukacyjne w formie zabawowej i zadaniowej z wykorzystaniem różnorodnych form i metod pracy oraz środków dydaktycznych. Praca przedszkola ma również wspierać rodziców dziecka oraz współdziałać z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży. 

Wspólnie z dziećmi budujemy atmosferę zaufania i pełnej akceptacji. Jesteśmy uwrażliwieni na indywidualne różnice dzieci. Naszym celem jest prowadzenie dziecka zgodnie z jego indywidualnym rozwojem. Najważniejsze jest, by każdy dzień sprawiał dzieciom radość, a na ich twarzach był zawsze widoczny uśmiech.


Copyright © 2003 - 2023 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22