^Powrót na górę

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

Slide 6 Slide 5 Slide 1 Slide 3

Informacje dla osób niesłyszących

Patron Ośrodka


Irena Sendlerowa
Uchwała Rady Powiatu...

Kontakt

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Specjalny Ośrodek
Szkolno-Wychowawczy
im. Ireny Sendlerowej
w Nowym Dworze Gdańskim

ul. Warszawska 52
82-100 Nowy Dwór Gdański
woj. pomorskie

GPS: 54.20780 N 19.13524 E
  tel. (55) 247 23 21
  fax: (55) 247 23 21

Wolne lektury

Wolne lektury

E-podręczniki

Klub Szkół Unicef

Kynoterapia

Kynoterapia - pies terapeutyczny

Żuławski Ośrodek Kultury

Archiwum artykułów

Statystyki

stat4u

Ścieżka edukacyjna

Nowy plac zabaw otwarty!

Na tę chwilę wszystkie dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim czekały od bardzo dawna. W dniu 3 września br. o godz. 12.00 nastąpiło uroczyste otwarcie nowego placu zabaw wraz ze ścieżkę edukacyjną ukazującą historię rybactwa śródlądowego oraz miejscem do wypoczynku.

W uroczystości wzięły udział władze i urzędnicy Powiatu Nowodworskiego w osobach: Wicestarosta Pani Barbara Ogrodowska, Członek Zarządu Powiatu Nowodworskiego Pan Marcin Głowacki, Sekretarz Powiatu Nowodworskiego Pani Magda Woźniak, oraz dzieci, rodzice i nauczyciele. Wszystkich zebranych powitał, Dyrektor SOSW Pan Tomasz Szczotka, natomiast Pani Barbara Ogrodowska życzyła dzieciom i ich rodzicom i opiekunom, by nowy plac zabaw dostarczał im rozrywki, wypoczynku i wielu niezapomnianych chwil każdego dnia. Następnie przedstawiciele powiatu wspólnie z dziećmi dokonali uroczystego przecięcia wstęgi.

Po części oficjalnej wręczono dzieciom, które przygotowały prace plastyczne o tematyce rybackiej zakupione w ramach projektu nagrody. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia pn.: „Stworzenie miejsca rekreacyjno – turystycznego wraz ze ścieżką edukacyjną w miejscowości Nowy Dwór Gdański” wyniósł ok. 100 tys. zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie otrzymane ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”

Po radosnych minach dzieci korzystających z nowego placu zabaw widać, że inwestycja zrealizowana dzięki staraniom Powiatu Nowodworskiego, była naprawdę udana i potrzebna.

Celem projektu będzie stworzenie miejsca rekreacji i odpoczynku dla turystów i mieszkańców powiatu nowodworskiego. Miejsce to będzie pełniło funkcję centrum informacji o świecie podwodnym, rybactwie śródlądowym oraz Żuławach, które od zawsze były utożsamiane z środowiskiem wodnym.

W ramach projektu stworzony zostanie plac zabaw wraz ze ścieżką edukacyjną, która odkryje przed odwiedzającymi tajemnice morskiego świata. W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie festynu promującego operację, na którym dzieci oraz rodzice będą mieli możliwość poznania ciekawych faktów odnośnie rybactwa oraz świata podwodnego. Festyn zakończy się rozdaniem nagród dla uczestników, którzy wykażą się niezwykłą kreatywnością i wiedzą w konkursie plastycznym oraz konkursie wiedzy na temat rybactwa. Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia wyniesie117 696,12 zł, z czego 100 tys. stanowi dofinansowanie otrzymane ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.


Copyright © 2003 - 2023 SOSW im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim | wdrożenie dunaj22